Ще на старті опалювального сезону 2015-2016 на нашому сайті почалося голосування на тему «Ви вже оформили субсидію на олату житлово-комунальних послуг»? Опитування відвідувачів rudno.org.ua тривало понад три з половиною місяці. За цей час свою позицію у голосуванні висловила 121 особа.

Отже, пункти голосування «Ні, ще не встиг» і «Подав заяву і чекаю» обрали 20,5% та 21,3% відповідно. «Так, вже отримую» підтвердили 22,1%. А лідером опитування став пункт «Не перетендую» – за нього віддали голос понад третина (36,1%) респондентів.

Відомо, що «На пільги можуть розраховувати всі без винятку громадяни, чия зарплата не дозволяє повністю заплатити за комунальні послуги». «Для обрахунку суми субсидій враховуватимуться доходи всіх людей, що прописані на одній площі квартири/будинку.

Ці доходи додаватимуть. А потім – ділитимуть на кількість прописаних повнолітніх працездатних осіб. Також враховуватимуть площу житла і кількість людей, що на ній проживають». «Якщо працездатна людина не працює, не стоїть на обліку в центрі зайнятості та не має задекларованих доходів, то її доходи прирівнюватимуться до прожиткового мінімуму – 1218 грн. Якщо в сім’ї є студенти чи недієздатні особи, що отримують пенсію, то соцзахист враховує їхні реальні суми доходів. Тобто реальну суму стипендії або пенсії».

З результатів голосування можна зробити загальний висновок, що немало мешканців Рудно живуть зовсім не бідно і досить добре офіційно (або ж не офіційно) заробляють, щоб самостійно оплачувати чималі суми за спожиті газ, світло, воду і т.д. Крім того, в зайнятих людей, очевидно, немає часу звертатися до органів соціального захисту за призначенням субсидій на оплату ЖКП. Проте ситуація може серйозно змінитися, адже цього року вартість світла і газу знову значно зросте. Побачимо, як з цієї ситуації будуть виходити руднівчани: різними методами добиватимуться призначення субсидії, будуть економити енергоносії чи далі витрачатимуть на комунальні послуги тисячі гривень.

Цікаві новини