Перший і головний сигнал про наявність проблеми у репродуктивній системі є нездатність зачати природним шляхом дитину. Якщо в парі протягом одного року бажана вагітність не наступила, при цьому пара не використовувала контрацептиви і займалася сексом регулярно, то це може свідчити, що в парі є проблеми і потрібна консультація репродуктолога. Фахівець здатний встановити причину неможливості зачати дитину в кожній конкретній парі.

Всі необхідні обстеження можна провести в Інституті Репродуктивної Медицини під керівництвом досвідчених лікарів. Для кожної пари складається індивідуальний план лікування, а також підбираються технології лікування, консультація уролога з безпліддя, схвалені на міжнародному рівні.

Лікування безпліддя у жінок

У кожної дівчини є можливість стати мамою при досягненні певного віку, при відсутності патологій, придбаних або спадкових захворювань, які здатні частково або повністю знизити здатність дітонародження.

Репродуктивне здоров’я дівчини визначається в 10-15 років наявністю менструального циклу. Якщо цикл порушується, то це може вказувати на безпліддя. В даному випадку лікування має на увазі гормональну терапію. Взагалі лікування залежить від причин, які  впливають на наявність безпліддя. Консультація репродуктолога ІРМ – це перший крок до вирішення проблеми. 

Для лікування безпліддя у жінок застосовуються самі передові технології лікування, які покликані допомогти в настання вагітності. До таких технологій можна віднести:

  • внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) – сперма переноситься для запліднення яйцеклітини згідно з природним циклом;
  • екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – запліднення відбувається поза матки, а пізніше ембріон переноситься в матку;
  • ЕКО з донорськими ембріонами – ембріон, який виходить в результаті запліднення донорської яйцеклітини і донорською спермою, а пізніше переноситься в матку;
  • допоміжний лазерний хетчінг – процедура, за допомогою якої відбувається полегшення прикріплення ембріона при ЕКЗ до стінки матки.

Лікування безпліддя у чоловіків

Раніше існувала думка, що якщо в парі не виходить зачати дитину, то це криється в проблемах зі здоров’ям у жінки. Але найчастіше, ненастання зачаття в 30% випадків відбувається з вини розладу здоров’я обох партнерів. У 46-48% проблема в неможливості зачати дитину криється в здоров’ї чоловіка. Лікування чоловічого безпліддя відбувається з високих технологій досвідченими фахівцями в ІРМ.

Спочатку фахівець визначає причину, що викликає чоловіче безпліддя. Після встановлення діагнозу призначається лікування. Варто відзначити, що неможливість зачати дитину найчастіше має комплексний характер. Отже, до лікування безпліддя потрібно підходити ґрунтовно і комплексно. У такому випадку шанси лікування істотно збільшуються. Як результат, в ІРМ проводиться діагностика в комплексі і лікування чоловічого безпліддя стає більш ефективне

Цікаві новини